Öğretmenler İçin Öneriler

Öğretmenler İçin Öneriler

Öğrencilerinizle birlikte İstanbul Modern’e ziyaretinizi planlamak için 0212 334 73 41 numaralı telefondan ve egitim@istanbulmodern.org adresinden Eğitim ve Sosyal Projeler Bölümü’ne ulaşarak rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. İstanbul Modern'de Bir Gün ve Kontrol Listesi müze gezinize hazırlanırken size yardımcı olacak.

İstanbul Modern’i bir müze eğitimcisiyle ile birlikte gezmek isteyen ana sınıfı, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının tüm kademelerinden sınıflar, müzenin sergilerine paralel okul grupları için yürütülen eğitim programlarına ya da Eğitim Projeleri etkinliklerine rezervasyon yaptırabilir. Müze Eğitimcileriyle Yapıt İnceleme Çalışmaları ders müfredatlarında belirlenen kazanımlarla ilişkilendirilmiştir. Öğretmen Kılavuzları ise müzede öğrenme deneyimini öğrencileriyle baş başa gerçekleştirmek isteyen öğretmenlerimize destek olması için tasarlanmıştır. 

Okul Programları kapsamında rezervasyon yaptıran kurumlar, eğitim programının koşulları çerçevesinde müze ziyaretlerini ücretsiz gerçekleştirir. 

Salı ve Perşembe günleri belirli programları dışında grup rezervasyonu kabul edilmez. 
İstanbul dışındaki okullar İstanbul Modern’in Sanal Dedektifler eğitim programından yararlanabilir.

Öğrencilerinizin velilerine çocukların gerçekleştirdikleri sanat çalışmalarının fotoğraflarını Benim Sanatım Resim Galerisi üzerinden yüklemelerini önererek herkesle paylaşmalarına aracı olabilirsiniz.

İstanbul Modern’i öğrencileri ile baş başa gezmek isteyen öğretmenlerimiz, müzenin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırladığı Öğretmenler için Müze Kılavuzu’ndan yararlanabilir.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için: 0212 334 73 41 ya da egitim@istanbulmodern.org