Dijital Öğrenme

Dijital Öğrenme

4-14 yaş aralığında çocuklar için

İstanbul Modern Dijital Öğrenme Programı, sanat eğitiminde teknolojinin kullanımını arttırarak kültürel paylaşımı çoğaltıyor. Modern ve çağdaş sanatı yorumlamanın yollarını keşfetmek, yeni bakış açıları geliştirmek ve sanatçılardan ilham almak için müzede teknoloji temelli etkinlikler düzenliyor ve çevrimiçi programlar geliştiriyor.

Çocuklar İstanbul Modern’de koleksiyon sergisini gezerken tablet ya da telefonlarını kullanarak sanat çalışmaları hakkında bilgiler ediniyor, sanatla kurdukları bağı güçlendiren keyifli uygulamalar gerçekleştiriyor.

Uygulamayı indirmek ve müzede sanatı keşfetmek için tıklayın.  

İstanbul Modern, müzede ya da evde uygulanabilecek etkinliklerden, sanat yapıtlarının anlatımlarını içeren videolardan oluşan dijital kaynakları, sanat konularında kendini geliştirmek isteyenler için sunuyor.

Video içeriklerimize ulaşmak için tıklayın

İstanbul Modern’in 2020 yılında hayata geçirdiği “Sanal Dedektifler” Eğitim Programı, çocuklara özel tasarlanan sanal tur deneyimleri ile sanatsal gelişimi destekliyor ve çocuklara eğlenceli sanat serüvenleri sunuyor.

Çocuklara Özel "Sanatçı ve Zamanı" Koleksiyon Sergisi Sanal Turu

Çocuklara Özel "Şimdinin Peşinde" Koleksiyon Sergisi Sanal Turu

Aileler İçin Sergi Gezi Rehberleri müzenin kalıcı koleksiyon sergisine ve süreli sergilerine paralel tasarlandı. Bu dijital kaynak, müze sergilerini gezen ailelerin bilgi edinmelerini sağlarken çocukların hayal güçlerini harekete geçiriyor ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştiriyor

Aileler İçin “Yüzen Adalar” Kalıcı Koleksiyon Sergisi Gezi Rehberi için başvurabilirsiniz.