Hakkımızda

Hakkımızda

İstanbul Modern Sanat Müzesi, sürekli ve süreli sergi alanlarında, yenilikçi ve disiplinlerarası bir anlayışla Türkiye ve dünyadan modern ve çağdaş sanat sergileri düzenler.

Koleksiyon sergileri, Türkiye modern ve çağdaş sanatı arasındaki süreklilik ve etkileşimi görünür kılar. Sanat tarihindeki değişim ve dönüşümleri tematik ve kronolojik yaklaşımlarla sunan sergileme anlayışı, ayrıca koleksiyonda yer alan Türkiye ve farklı coğrafyalardan sanatçıları bir araya getirir.

Süreli sergilerinde Türkiye modern ve çağdaş sanatından örneklere yer veren kavramsal sergiler ve retrospektifler düzenler. Aynı zamanda görsel sanatlar alanındaki güncel dönüşümlere işaret eden büyük ölçekli ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapar.

Fotoğraf Galerisi'nde düzenlediği sergiler ile Türkiye ve dünyada fotoğrafın başlangıcından günümüze geçirdiği süreçleri ve dünyadaki sanat akımlarının fotoğraf alanındaki yansımalarını izleyiciyle buluşturur. Müzenin fotoğraf koleksiyonu, Türkiye ve farklı coğrafyalardan önde gelen fotoğrafçıların çalışmalarından oluşur.

Kısa süreli sergileri ile günümüz sanatının farklı disiplinlerine odaklanırken, ağırlıklı olarak genç kuşak sanatçıları farklı temalar altında bir araya getirir.