Aileler İçin Öneriler

Aileler İçin Öneriler

Çocuğunuzla birlikte İstanbul Modern’e ziyaretinizi planlamak için web sayfasından çocuklara ve ailelere yönelik programları inceleyebilirsiniz. İstanbul Modern'de Bir Gün müze gezinize hazırlanırken size yardımcı olacak. İstanbul Modern’e geldiğinizde katılabileceğiniz Hafta Sonu Sanat Atölyeleri ya da Ailece Sanat atölyeleri, birbirinden farklı sanat etkinlikleri ile size keyifli bir müze deneyimi sunuyor. Seçtiğiniz programa kayıt yaptırmayı unutmayın.

Ücretsiz erişilebilen Aileler için Sergi Gezi Rehberleri müze geziniz sırasında çocuğunuzla birlikte gerçekleştirebileceğiniz keyifli bir müze deneyimi sunuyor. AR ile Müzede Öğrenme Deneyimi ise müzede sanat yapıtlarını yeni teknolojileri kullanarak keşfetmek isteyen çocuklar için hazırlandı. Özel hazırlanan uygulamayı tabletlerine indiren çocuklar, müzede gezerken sanat yapıtlarının karşısına geçerek sanatçılar ve çalışmaları hakkında öğrenmek istedikleri bilgileri keşfediyor, soruları yanıtlayarak bilgilerini sınıyor ve dijital sanat uygulamaları hazırlayıp sanal galeride sergiliyorlar.

Sanatçılar ve müze eğitimcileri tarafından hazırlanan Dijital Kaynaklar, çocuğunuzla birlikte gerçekleştirebileceğiniz etkinlikler için size ilham verecek. Sanat eğitimini destekleyen videoları birlikte izleyebilir, etkinlik önerileri ile yaratıcılığınızı kullanabilir ya da çocuğunuzun etkinlik kartları ile sanat çalışmaları yapmalarına aracı olabilirsiniz. Çocuğunuzun sanat çalışmasının fotoğraflarını Benim Sanatım Resim Galerisi’ne yükleyerek herkesle paylaşmayı unutmayın.

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41 ya da egitim@istanbulmodern.org