Ailece Sanat

Ailece Sanat

2-10 yaş aralığında çocuklu aileler için düzenlenir.

İstanbul Modern, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katılabildikleri eğitim programları gerçekleştiriyor. Sergilere paralel tasarlanan programlar, bir müze eğitimcisi yönetiminde farklı yaş gruplarından çocuklu ailelere yönelik düzenleniyor.

Kontenjan 6 aile ile sınırlıdır.

Atölyelerin süresi 90 dakikadır.

Bir çocuk ve bir yetişkin katılımı için 575 TL’dir.*

İkinci yetişkin için ve ikinci çocuk için 250 TL’dir.*

Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanır.

Atölyeye katılacak çocukla birlikte gelen yetişkin bir indirimli biletten faydalanabilir.

Detaylı bilgi için: 0 (212) 334 73 41, 0 (212) 334 73 56 ve egitim@istanbulmodern.org

2-3  yaş grubu çocuklu aileler

Aileler, sanatsal gelişimlerinin ilk yıllarında çocuklar tarafından üretilen karalamaların güzelliğini ve zenginliğini keşfediyor. Program, koleksiyon sergisinin drama yöntemiyle gezilmesiyle başlıyor. Aileler karalamanın keyfini ve inceliklerini hatırlayarak sanat uygulamaları gerçekleştiriyor. Dans eden, neşeli, uykulu, heyecanlı karalamalar hayal edip çizerek duygu, duyu ve düşünce bütünselliğini yakalıyorlar. Program ailelerin rengârenk karalamalarla ortak bir sanat çalışması oluşturmaları ile tamamlanıyor

2-3 yaş grubu çocuklu aileler için etkinlik tarih ve saatleri: : 9 ve 23 Haziran 10.30

7-10 yaş grubu çocuklu aileler

Atölye çalışmasında aileler müze kavramını birlikte keşfediyor. Bir kart oyunu ile başlayan atölyede sanat yapıtlarının görsellerinden yola çıkan aileler, sergi alanlarında sanat çalışmalarını inceleyerek bulmacaları çözüyorlar.“Hazine Avı” oyununu hatırlatan eğlenceli bir sergi deneyiminin ardından atölyede tekrar bir araya gelen aileler, malzemeleri, ilham kaynakları ve işaret ettiği konular bakımından çağdaş sanat yapıtlarını ve kavramları yorumluyor. Etkinlik için özel hazırlanan malzemelerle karton kutulara kişisel müzeler hazırlıyorlar. Küçük ölçekte oluşturdukları sanat çalışmalarını bu kutulara yerleştiriyor ve çağdaş sanat müzelerini tamamlıyorlar.

4-6 yaş aralığında çocuk grupları için düzenlenir.

Program, çocuklara çağdaş sanatçı Fahrelnissa Zeid’i tanıtmayı ve onun sanatını yorumlamalarına aracı olacak sanatsal deneyimi kazandırmayı amaçlıyor. Çocukları, sanatçının hayal dünyasını tanıtan imgelerle oynamaya ve ilham kaynaklarını keşfetmeye çağırıyor. Duygularını tıpkı bir sanatçı gibi betimleyen çocuklar, yeni bakış açıları kazanıyor ve yaratıcılıklarını geliştiriyor.

4-6 yaş grubu çocuklu aileler için etkinlik tarih ve saatleri: 8, 9, 22 ve 29 Haziran 11.00 l 6, 7, 13, 20, 21, 27 ve 28 Temmuz 11.00 l 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25 ve 31 Ağustos 11.00

4–6 yaş grubu çocuklu aileler

Program, “Olafur Eliasson: Senin beklenmedik karşılaşman” sergisinde yer alan bazı sanat çalışmalarının incelenmesi ile başlıyor. Çocuklar, bu sergi turu deneyiminde ebeveynleri ile “ışık”, “gölge”, “renk” kavramlarının yanı sıra, çağrışımlara ve duygulara odaklanıyor. Sanatçıdan ilham alan çocuklar, atölye çalışmasında ebeveynlerinin yardımıyla hayal dünyalarını aydınlatan fenerler tasarlıyor.

4–6 yaş grubu çocuklu aileler için etkinlik tarih ve saatleri: 6, 14, 20 ve 28 Temmuz 10.30 I 
4, 10, 18, 24 ve 31 Ağustos 10.30
 

Aileler İçin Öneriler

Aileler İçin Öneriler

İstanbul Modern ziyaretinizi planlamanız ve çocuğunuzun sanatsal gelişimini desteklemeniz için önerilerimiz. 

Detaylı Bilgi

Benim Sanatım Resim Galerisi

İstanbul Modern’den ve sanat yapıtlarından esinlenen çocukların çalışmalarını içerir. 

Detaylı Bilgi

Benim Sanatım Resim Galerisi