Buluşma

Buluşma

Özel öğrenme gereksinimli çocuklar ve gençler için

“Buluşma”, özel öğrenme gereksinimli çocuklara fiziksel, sosyal ve zihinsel bağlamda farklı deneyim alanları yaratmayı amaçlıyor. Sivil toplum örgütleri, özel eğitim okulları ve liselerle işbirliğinde gerçekleştirilen program, özel öğrenme gereksinimli çocukların hayata katılarak, sosyalleşmelerine ve sanatla yaşamlarını zenginleştirmelerine aracı oluyor.

“Buluşma” eğitim programı müze etkinliklerini ve çevrimiçi aile programlarını içeriyor.

İstanbul Modern’in özel öğrenme gereksinimli çocuklara ve gençlere sunduğu “Buluşma” eğitim programı ücretsizdir.

Program eğitim ve eğitime destek veren kurumlara yönelik düzenlenir.

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41 ya da egitim@istanbulmodern.org

Müze Etkinlikleri

“Buluşma” eğitim programının müze etkinlikleri kaynaştırma eğitimini temel alıyor. Program, özel öğrenme gereksinimli çocukları genç gönüllülerle farklı sanatsal faaliyetlerde bir araya getiriyor. Çocukların gelişimlerini destekleyen etkinlikler, gençlerin kültürel yaşamda sosyal sorumluluklar üstlenmesine ve bireysel farklılıklara dair hoşgörü geliştirmelerine aracı oluyor.

Çevrimiçi Aile Etkinlikleri

“Buluşma” eğitim programının çevrimiçi etkinlikleri çocuklara aileleri ile keyifli bir sanat uygulaması sunuyor. Program renk ve şekil kavramlarına odaklanan kısa bir sunumla başlıyor. Ardından çocuklar ailelerinin yardımıyla müze eğitmeninin uygulama adımlarını takip ederek sanat çalışmalarını gerçekleştiriyor.