Hafta Sonu Sanat Atölyeleri

Hafta Sonu Sanat Atölyeleri

7-14 yaş aralığında çocuklar için düzenlenir.

Çocuklar, İstanbul Modern Sanat Müzesi’ndeki sergilere, sergilerde yer alan sanat çalışmalarına ve yapıtları sergilenen sanatçıların yaşamlarına odaklanan, yaş gruplarına özel tasarlanan programlara katılarak resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat dallarında deneyimler kazanıyor.

Kontenjan 15 çocuk ile sınırlıdır.

Atölyelerin süresi 60 dakikadır.

Atölye programları her bir atölye için 460 TL’dir.*

Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanır.

Atölyeye katılacak çocukla birlikte gelen yetişkin bir indirimli biletten faydalanabilir.

Detaylı bilgi için: 0 (212) 334 73 41, 0 (212) 334 73 56 ve egitim@istanbulmodern.org

7-10 yaş aralığında çocuklar için düzenlenir.

Müze eğitimcileri tarafından yürütülen atölye Aliye Berger’in sanat yaşamına ve baskı resim tekniklerine odaklanıyor. Çocuklar programa sanatçıyı ve onun üretimlerini tanıtan kısa bir sunumla başlıyor. İstanbul Modern’in koleksiyon sergisinde yer alan sanat çalışmalarını inceleyerek sanatçının izinden gidiyorlar. Atölyede hazır kalıpları kullanarak linol, ahşap ve metal baskı tekniklerini deniyor, eva kullanarak hazırladıkları kalıplarla resimlerini oluşturuyorlar. Aliye Berger’in sanatsal bakış açısını keşfeden çocuklar atölyeden çalışmalarıyla ayrılıyorlar.

7-10 yaş aralığında çocuklar için düzenlenir.

Müze eğitimcileri tarafından yürütülen atölye F. Tülin’in sanat çalışmalarına ve doğadan ilham alınan formlara odaklanıyor. Çocuklar programa sanatçıyı ve onun üretimlerini tanıtan kısa bir sunumla başlıyor. İstanbul Modern’in koleksiyon sergisinde yer alan “Geçmiş/Gelecek” ve “Alis’in Gizi” adlı çalışmalarını inceliyor, sanatçının izinden gidiyorlar. Desenler oluşturuyor, küçük formların görüntülerini büyütüyor, ayrıntıları jestlerle vurguluyor ve “natürmort” kavramını yeniden yorumluyorlar. F.Tülin’in doğaya bakışını keşfeden çocuklar atölyeden sanat çalışmalarıyla ayrılıyorlar.

7-10 yaş grubu çocuklar için etkinlik tarih ve saatleri: 8 ve 29 Haziran 13.00

7-10 yaş aralığında çocuklar için düzenlenir.

Program, çocuklara çağdaş sanatçı Fahrelnissa Zeid’i tanıtmayı ve onun sanatını yorumlamalarına aracı olacak sanatsal deneyimi kazandırmayı amaçlıyor. Çocukları, sanatçının hayal dünyasını tanıtan imgelerle oynamaya ve ilham kaynaklarını keşfetmeye çağırıyor. Duygularını tıpkı bir sanatçı gibi betimleyen çocuklar, yeni bakış açıları kazanıyor ve yaratıcılıklarını geliştiriyor.

7-10 yaş grubu çocuklar için etkinlik tarih ve saatleri: 8, 9, 29 ve 30 Haziran 14.30 l 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27 ve 28 Temmuz 14.30 l 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25 ve 31 Ağustos 14.30

7–10 yaş çocuklar için düzenlenir.

“Olafur Eliasson: Senin beklenmedik karşılaşman” sergisinden ilhamla tasarlanan program, çocukları doğal malzemelerle çalışmaya davet ediyor.  Sanatçının sergide yer alan doğa ve çevre konularına işaret eden bazı çalışmalarının incelenmesinin ardından, atölye çalışmasında çocuklar, görsel algılarını geliştiren ve hafızalarını güçlendiren görsel ve doku kartları kullanıyor. Önce, yaprak, tarçın çubuğu, kozalak ve daha birçok doğal malzeme ile görsel kartlarındaki kompozisyonları oluşturuyor, ardından doku kartlarındaki izleri çıkarıyor. Program, doğal malzemelerden hareketle çizilen kompozisyonların incelenmesi ile tamamlanıyor. 

7-10 yaş grubu çocuklar için etkinlik tarih ve saatleri: 7 ve 27 Temmuz 13.00 I 3 ve 17 Ağustos 13.00

7–10 yaş çocuklar için düzenlenir.

“Olafur Eliasson: Senin beklenmedik karşılaşman” sergisinden ilhamla tasarlanan program, çocukları ışığı ve rengi yeniden keşfetmeye davet ediyor. Sanatçının sergide yer alan yerleştirmelerinin incelenmesi ile başlayan çalışma, atölyede devam ediyor. Çocuklar, atölyedeki atık rulo kartonları renkli asetatlar ve yansıtma kâğıtları gibi malzemelerle bir araya getirerek, kendilerine renkli küçük nesnelerin ışıkla değişen etkilerini gözlemleyebilecekleri çiçek dürbünü tasarlıyor.  

7-10 yaş grubu çocuklar için etkinlik tarih ve saatleri: 13 ve 21 Temmuz 13.00 I 11 ve 25 Ağustos 13.00

Aileler İçin Öneriler

Aileler İçin Öneriler

İstanbul Modern ziyaretinizi planlamanız ve çocuğunuzun sanatsal gelişimini desteklemeniz için önerilerimiz. 

Detaylı Bilgi

Benim Sanatım Resim Galerisi

İstanbul Modern’den ve sanat yapıtlarından esinlenen çocukların çalışmalarını içerir. 

Detaylı Bilgi

Benim Sanatım Resim Galerisi