VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Panel Serisi 1

5 Nisan 2013

Panel

Değişen Tatil Anlayışının Mekansal Yansımaları: Turizmde Alternatif Mimarlık Arayışları

5 Nisan 2013 Cuma, 18.30 - 20.00

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (TSMD), çağdaş mimarlıkta bellek oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirdiği VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi projesi, 2. yılında turizme odaklanıyor. Çağdaş turizm ve rekreasyon yapılarından 50 projelik seçkiye yer veren bir kitabın yayınlandığı ve tatil kavramı üzerine bir serginin düzenlendiği proje; tartışma platformunu oluşturan panelle sürüyor.

Değişen Tatil Anlayışının Mekansal Yansımaları: Turizmde Alternatif Mimarlık Arayışları başlıklı panel, 5 Nisan 2013 Cuma günü saat 18:30’da İstanbul Modern Konferans Salonu’nda düzenlenecek. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. C. Abdi Güzer’in moderatörlüğünde düzenlenecek panele, Mimar Gökhan Avcıoğlu, Yazar Buket Uzuner ve Öger Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger katılacak.

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin (TUYED) işbirliğiyle düzenlenen panelde, turizm yapılarının yalnız tatil etkinliğinde hizmet veren bir altyapı olarak değil, doğrudan turizm ve tatil alternatifi sunan ortamlar olarak işlevselleştirilmesi konu edilecek. Turizm yapılarının değeri, alternatif bir yaşam deneyimi sunma gücü üzerinden oluşurken; mimarların, sıradanlaşmayı elinin tersiyle iten yeni turist tipinin beklenti ve eğilimleri doğrultusunda mekan tasarlamaya ne kadar hazır olduğu tartışılacak.

Tümünü Gör

Ziyaretçi Rehberi

Detaylı Bilgi

Ziyaretçi Rehberi