Uluslararası Misafir Sanatçı Programı Etkinliği

14 Kasım 2019

14 Kasım 2019, 19.00

Film Gösterimi: Katariina Lillqvist

Uluslararası Misafir Sanatçı Programı Etkinliği

İstanbul Modern Sinema

Filmler:

Maalaislääkäri (Ülke Doktoru), 1995

Finlandiya, Çekya | DCP, DVD, 35 mm, Renkli, 15’; diyalogsuz

Radio Dolores (Radyo Dolores), 2015

Finlandiya, Çekya, İsveç | DCP,DVD, Renkli, 18 ’ / Fince

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle davet ettiği 10 uluslararası sanatçıyı İstanbul’daki zanaatkârlarla bir araya getirdiği “Uluslararası Misafir Sanatçı Programı”nın üretimleri Şubat 2020’de müzede izleyicilerle buluşacak.

İstanbul Modern, sergiye hazırlık amacıyla farklı zanaatları konu eden filmlerin yer aldığı bir program düzenliyor. Programın ilk konuğu, “Gölgeye Övgü” (2009) sergisi dahilinde İstanbul Modern’de filmleri sergilenen Finlandiyalı sanatçı Katariina Lillqvist. El yapımı kuklalarla kısa filmler ve animasyonlar üreten Lillqvist, Yunanistan ve Türkiye’deki gölge tiyatrosu ve kukla yapım geleneğini incelemek üzere ülkemizde bulunuyor. Sanatçı, program dahilinde iki filminin gösterimini yapacak ve araştırmasıyla ilgili bir konuşma gerçekleştirecek.

Etkinlik ücretsizdir. Konuşma dili İngilizcedir ve simultane çeviri yapılacaktır.

Katılım salon kapasitesi ile sınırlıdır.

Konuşma dili İngilizcedir ve simultane çeviri yapılacaktır.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Uluslararası Misafir Sanatçı Programı projesi kapsamında hazırlanan yayınların içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Modern Sanat Vakfı'na aittir.

Tümünü Gör

Ziyaretçi Rehberi

Detaylı Bilgi

Ziyaretçi Rehberi