Öğretmenler İçin Müze Kılavuzları

Öğretmenler İçin Müze Kılavuzları

Ana sınıfı, ilköğretim ve ortaöğretim öğretmenleri için tasarlanmıştır. 

Öğretmenler için Müze Kılavuzları, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğretmenler ve öğrenciler için geliştirildi. Proje, farklı eğitim kademelerine yönelik öğretmen ve öğrenci kılavuzlarını içeriyor. Öğretmenler, müzenin koleksiyon sergisine odaklanan bu öğrenme programındaki kılavuzlar sayesinde müzeyi yaratıcı bir öğrenme alanı olarak değerlendiriyor.

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 26 ya da egitim@istanbulmodern.org  

Şekiller ve Renkler Kılavuzu, öğrencilerin müzede öğrenme deneyimini pekiştirmede, öğretmenler için hazırlanan yardımcı bir kaynaktır. Okul öncesi ders konularında yer alan “şekil” ve “renk” kavramlarından yola çıkar. Modern ve çağdaş sanatı tanıtmada öğretmenlere öneriler sunar.

Kılavuz, İstanbul Modern koleksiyonundan altı sanatçının çalışmasını “şekil” ve “renk” kavramlarıyla inceler.

Şekiller ve Renkler Kılavuzu ve Müze Günlüğüm öğrencilere sınıf etkinlikleri için başvurabilirsiniz.

Çağdaş Sanat Kılavuzu, öğrencilerin müzede öğrenme deneyimini pekiştirmede, öğretmenler için hazırlanan yardımcı bir kaynaktır. İlköğretim öğrencilerine, İstanbul Modern’in koleksiyonunda yer alan altı sanatçının çalışmasını tanıtmayı amaçlar.

Kılavuz, çağdaş sanat kavramından yola çıkar ve öğretmenlere öneriler sunar.

Çağdaş Sanat Kılavuzu ve Müze Günlüğüm öğrencilere sınıf etkinlikleri için başvurabilirsiniz.

Soyut Mu Somut Mu Kılavuzu, öğrencilerin müzede öğrenme deneyimini pekiştirmede öğretmenler için hazırlanan yardımcı bir kaynaktır. Ortaokul öğrencilerine İstanbul Modern’in koleksiyonunda yer alan altı sanatçının çalışmasını tanıtmayı amaçlar.

Kılavuz, İstanbul Modern’in koleksiyonunda yer alan ve Türkiye’de çağdaş sanat üretimlerini etkilemiş altı sanatçının çalışmasını “somut” ve “soyut” kavramlarıyla inceler.

Soyut Mu Somut Mu Kılavuzu ve Müze Günlüğüm öğrencilere sınıf etkinlikleri için başvurabilirsiniz.

Soyut Mu Somut Mu Kılavuzu, öğrencilerin müzede öğrenme deneyimini pekiştirmede, öğretmenler için hazırlanan yardımcı bir kaynaktır. Orta öğretim öğrencilerine, İstanbul Modern’in koleksiyonunda yer alan altı sanatçının çalışmasını tanıtmayı amaçlar.

Kılavuz, “Modern Figüratif Sanat” başlığı ile “figür” kavramından yola çıkar ve öğretmenlere öneriler sunar.

Modern Figüratif Kılavuzu ve Müze Günlüğüm öğrencilere sınıf etkinlikleri için başvurabilirsiniz