İstanbul Modern’de Bager Akbay ve Deniz İkizler’den yapay zekâ semineri

İstanbul Modern’de Bager Akbay ve Deniz İkizler’den yapay zekâ semineri

İstanbul Modern, Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları’nda bu ay sanatçı Bager Akbay ve Deniz İkizler’i ağırlıyor

Teknolojik gelişmelerin ve günümüz sanatının geleceğinin yorumlanacağı “Sanat Nesnesi Olarak Sistem ve Yapay Zekâ Semineri”, 23 Mayıs Perşembe günü İstanbul Modern’de ücretsiz olarak düzenleniyor.

Sanatsal üretim dinamiklerinde yapay zekâ araçlarının olanakları ve sistemin bir sanat nesnesi olarak ele alınacağı seminer, teknoloji ve sanatı buluşturan sanatçı ve eğitimci Bager Akbay ile koşullanma kavramı üzerine çalışan sanatçı Deniz İkizler’i bir araya getiriyor. Seminerde yapay zekâ araçlarıyla üretilmiş farklı sanat çalışmaları da inceleniyor.

Sizin Perşembeniz  

İstanbul Modern’in Paribu desteğiyle gerçekleştirdiği “Sizin Perşembeniz”’ uygulamasında her perşembe saat 10.00–14.00 arasında müze kapılarını ücretsiz olarak Türkiye’de ikamet eden tüm ziyaretçilere açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki sergileri ücretsiz olarak gezip ayda bir kez gerçekleştirilecek sanatçı atölyeleri, etkinlik ve film gösterimlerine katılabiliyor. “Sizin Perşembeniz Sanatçı Buluşmaları” başlığı altında düzenlenen etkinlikler, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmalarını ve söyleşileri içeriyor. 

Tarih: 23 Mayıs 2024, Perşembe, 13.00 

Yer: İstanbul Modern Oditoryum

Rezervasyon ve detaylı bilgi içinegitim@istanbulmodern.org | 0 (212) 334 7341