Gençler sanat yapıtlarını çözümlemeyi öğreniyor

Gençler sanat yapıtlarını çözümlemeyi öğreniyor

Sanat tarihçi ve küratör Fırat Arapoğlu, “Sanat Yapıtlarının Çözümlenmesi” başlıklı söyleşi kapsamında 27 Şubat Salı günü İstanbul Modern’de gençlerle buluşuyor.

İstanbul Modern, “Genç Salı” Eğitim Programı ile gençlerle sanatçıları bir araya getirmeye devam ediyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle hayata geçirilen programda bu ay gençler, sanat yapıtlarının nasıl çözümlendiğini ve analiz edildiğini öğreniyor.

Sanat tarihçi, akademisyen ve küratör Fırat Arapoğlu, sanat yapıtlarını analiz etmenin ve yorumlamanın püf noktalarını gençlerle paylaşıyor. Önemli yapıtların inceleneceği söyleşi, müzeye giden gençlerin gördüklerini yorumlama becerisini güçlendirerek sanatla olan ilişkilerini pekiştiriyor. 

“Genç Salı”

Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle 18–25 yaş arasındaki tüm gençler, her salı 10.00–14.00 saatleri arasında İstanbul Modern’i ücretsiz olarak deneyimliyor. “Genç Salı” adlı programda gençler, İstanbul Modern'deki tüm sergileri ücretsiz gezmenin yanı sıra, her ay bir salı günü düzenlenen sanatçı atölyelerine, söyleşilere ve daha birçok sürpriz etkinliğe ücretsiz katılma fırsatı yakalıyor. 

Söyleşi:  Fırat Arapoğlu ile “Genç Salı” Söyleşisi: Sanat Yapıtlarının Çözümlenmesi

Tarih: 27 Şubat 2024, Salı

Saat: 13.00

Mekân: İstanbul Modern Oditoryum

Rezervasyon için: egitim@istanbulmodern.org | 0 (212) 334 73 41