Eco Art Lab’de Sanatçılarla İleri Dönüşüm Atölyeleri devam ediyor: Sabire Susuz ile Âtıl Etiketler

Eco Art Lab’de Sanatçılarla İleri Dönüşüm Atölyeleri devam ediyor: Sabire Susuz ile Âtıl Etiketler

İstanbul Modern’de Damat Tween sponsorluğunda gerçekleştirilen  Eco Art Lab eğitim programının konuğu 26 Mayıs Pazar günü sanatçı Sabire Susuz olacak

Doğa ve çevreyle kurulan bağı sanat yoluyla güçlendirmeye aracılık eden İstanbul Modern’deki Eco Art Lab öğrenme alanı, Damat Tween sponsorluğunda 12 yaş üzeri genç ve yetişkinleri ücretsiz etkinliklerle buluşturuyor. 

Sanatçılarla işbirliğinde, sürdürülebilir gelecek, herkes için yaşamın devamlılığı ve çevresel değişim gibi konuları işleyen ileri dönüşüm atölyelerinin bu ayki konuğu sanatçı Sabire Susuz olacak. Sanatçının yönetiminde gerçekleşecek atölyede katılımcılar, şeritler halindeki etiket atıklarıyla formlar üretiyor. Atık etiketlerin sanat nesnelerine dönüştüğü bu atölyede katılımcılar, interaktif bir performansla, etiketlerden dokuma bir çalışma gerçekleştiriyor. 

Eco Art Lab 

Sanat ve tasarım disiplinlerini buluşturan Eco Art Lab, doğal formları ve nesnelerin doğası ve dönüşümünü konu alan “Kâğıdın Dönüşümü” adlı atölye çalışmalarından ve “Sanatçılarla İleri Dönüşüm Atölyeleri” başlıklı etkinliklerden oluşuyor. Bu atölyelerde katılımcılar, farklı uygulama alanlarından sanatçı ve tasarımcılarla, kullanım süresi dolmuş nesnelerin sanat malzemesine ya da tasarım ürünlerine dönüşüm yöntemlerini ve olasılıklarını araştırıyor. 

Damat Tween

Dünyanın en kaliteli kumaşları eşliğinde fonksiyonelliğe dayalı eşsiz bir şıklık sunan Damat Tween, tüm iş süreçlerinde odağına aldığı Sürdürülebilir ve Döngüsel yaklaşım ile dünya moda endüstrisine yön vermeye devam ediyor. 

Gelecek nesiller için sürdürülebilir bir dünya bırakma sorumluluğu ile hareket eden Damat Tween, değer yaratma vizyonuyla destek verdiği Eco Art Lab ile sanat alanında da döngüsel ekonomiye yönelik farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

Sabire Susuz ile Âtıl Etiketler

Tarih ve saat: 26 Mayıs 2024, Pazar,13.00–16.00

Yer: Eco Art Lab

Bilgi ve rezervazyon için: egitim@istanbulmodern.org | 0 (212) 334 7341