Derya Yücel ile Teknolojinin Küratörlüğü Söyleşisi

Derya Yücel ile Teknolojinin Küratörlüğü Söyleşisi

İstanbul Modern, Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirdiği “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları’nda bu ay

Derya Yücel ile Teknolojinin Küratörlüğü Söyleşisi

Sanat yapıtlarındaki teknolojik ilerlemelerin küratörlüğe etkilerinin ele alınacağı “Derya Yücel ile Teknolojinin Küratörlüğü Söyleşisi”, 13 Haziran Perşembe günü İstanbul Modern’de ücretsiz olarak düzenleniyor.

Söyleşi, teknoloji ve sanatın kesişiminin sergi oluşturma sürecinde nasıl dönüşümler yarattığına odaklanıyor. Küratörlüğün kısa tarihçesiyle başlayacak program, sanat üretimindeki değişimlerin sergilerde ortaya çıkardığı yeni düşünme biçimlerine yoğunlaşıyor. Söyleşi kapsamında, küratör Derya Yücel ve katılımcılar küratörlüğün geleceğini tartışıyor.

Sizin Perşembeniz  

İstanbul Modern’in Paribu desteğiyle gerçekleştirdiği “Sizin Perşembeniz”, her perşembe saat 10.00–14.00 arasında müze kapılarını Türkiye’de ikamet eden tüm ziyaretçilere ücretsiz olarak açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki sergileri ücretsiz gezip ayda bir kez gerçekleşen sanatçı atölyeleri, etkinlik ve film gösterimlerine katılıyor. “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları başlığı altında düzenlenen etkinlikler, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmalarını ve söyleşileri içeriyor. 

Tarih: 13 Haziran 2024Perşembe

Saat: 13.00–14.30

Yer: İstanbul Modern Etkinlik Odası 2

Rezervasyon ve detaylı bilgi içinegitim@istanbulmodern.org veya 0 (212) 334 7341