Alper Aydın ile Doğada Sanat

Alper Aydın ile Doğada Sanat

İstanbul Modern, gençleri sanatçılarla buluşturmayı sürdürüyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle hayata geçirilen “Genç Salı” Eğitim Programı’nın bu ayki konuğu 9 Ocak’ta çağdaş sanatçı Alper Aydın olacak

Söyleşi, sanat üretimlerinde insanın doğayla ilişkisine ve bir eylem alanı olarak doğanın akışına odaklanıyor. Çağdaş sanatçı Alper Aydın’ın yönetiminde düzenlenecek söyleşi, sanatçının bakış açısını ve yöntemlerini işliyor. Söyleşi, fotoğraf, heykel, yerleştirme, performans ve doğal malzemelerle çalışan Aydın’ın üretimlerinden örnekleri içeren kısa bir sunumla başlıyor. Sanatsal üretimin üretildiği ve sergilendiği alanla ilişkisine, sürekliliğine, gerçekleşme sürecine, izleyiciyle kurduğu diyaloğa ve sanatın doğayla olan bağına odaklanıyor.   Söyleşi, Alper Aydın’ın doğada gözlem yaparak, toplayarak, yeni formlar yaratarak dönüştürdüğü ve geçici izlerle sanatsal izlenimler oluşturduğu üretim süreçlerinin analizini sunuyor. 

“Genç Salı”

Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle 18–25 yaş arasındaki tüm gençler, her salı 10.00–14.00 saatleri arasında İstanbul Modern’i ücretsiz olarak deneyimliyor. “Genç Salı” adlı programda gençler, İstanbul Modern'deki tüm sergileri ücretsiz gezmenin yanı sıra, her ay bir salı günü düzenlenen sanatçı atölyelerine, söyleşilere ve daha birçok sürpriz etkinliğe ücretsiz katılma fırsatı yakalıyor. 

Söyleşi:  Alper Aydın ile “Genç Salı” Söyleşisi: Doğada Sanat

Tarih: 9 Ocak 2024, Salı

Saat: 13.00

Mekân: İstanbul Modern Etkinlik Odası 2

Rezervasyon için: egitim@istanbulmodern.org | 0 (212) 334 73 41