Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Modern üyeleri, müzeye yıl boyu ücretsiz giriş yapar, eşlik eden bir misafirleri indirimli giriş ayrıcalığı elde eder, sergileri açılmadan önce ilk İstanbul Modern üyeleri görür, sergileri uzman rehber eşliğinde gezer, İstanbul Modern Sinema’yı öncelikli ve ayrıcalıklarla takip eder, üyelere özel etkinliklere katılır, ücretsiz etkinliklerde rezervasyon önceliğine sahip olur, üyelik kategorisine bağlı olarak yetişkinlere ve çocuklara yönelik ücretli eğitim atölyelerinde indirim ayrıcalığı elde eder, İstanbul Modern Mağaza'dan indirimli alışveriş yapar.

İstanbul Modern’in altı farklı üyelik kategorisi mevcuttur.

 • İndirimli
 • Bireysel
 • Sinefil
 • Aile
 • Genç Modern
 • Gümüş
 • Altın
  Kadın Sanatçılar Fonu
  Kurumsal Gümüş
  Kurumsal Altın
 • İndirimli: 950 TL *
 • Bireysel: 1.450 TL
 • Sinefil: 2.450 TL
  Aile: 2.750 TL
  Genç Modern Bireysel: 13.000 TL
  Genç Modern Çift Üyelik: 24.000 TL
  Gümüş: 35.000 TL
  Altın: 70.000 TL

*İndirimli üyelik için başvuru sırasında öğrenci, öğretmen, emekli ya da 65 yaş üzeri olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir.

 • Online ödemeler için www.istanbulmodern.org adresine girin ve sağ üst köşedeki “ÜYELİK” butonuna tıklayın. Butona tıkladığınızda karşınıza çıkan üyelik kategorilerinden size uygun kategoriyi seçtikten sonra SATIN AL butonuna tıklayabilirsiniz. Kişisel, fatura, teslimat bilgilerini tamamladıktan sonra ödeme şeklini seçebilirsiniz. Üyelik başvurunuzu onaylamadan önce Ön Bilgilendirme Formu, Mesafeli Satış Sözleşmesi, Kullanım ve Gizlilik Formu’nu okuyarak işaretlediğinizden emin olunuz. Üyelik kaydınızı gerçekleştirdikten sonra, e-posta adresinize yaptığınız işleme ilişkin bilgilendirme mail’i ve ekinde Mesafeli Satış Sözleşmesi gönderilecek. Bu sözleşme İstanbul Modern tarafından 3 yıl süreyle saklanacaktır.

Her ayın ilk üç cumartesi günü 13.30-14.30 saatleri arasında üyelere özel uzman rehber eşliğinde sergi turu düzenleniyor. Bunun dışında üyelere özel film gösterimleri ve atölye buluşmaları gerçekleşiyor.

25 üye katılabiliyor.

Üyelik kişiye özel olduğundan etkinlik davetiyesinde aksi belirtilmediği sürece üyelerimiz etkinliklere sadece kendileri katılabilir.

Aksi belirtilmedikçe üyelere özel etkinliklere ilave bir bedel ödenmez.

İstanbul Modern, Altın üyelerinin isimlerine müzenin kurumsal duvarında, sergi kataloglarında ve web sitesinde yıl boyu yer vererek kendilerine teşekkür eder. Altın üyeler ayrıca yılda bir kez Müze Şef Küratörü eşliğinde sergi turuna katılır. Altın üyeler ayrıca yılda iki kez misafir gruplarını uzman rehber eşliğinde sergi turunda ağırlayabilir. Altın ve Gümüş üyeler, İstanbul Modern’in açılacak yeni sergilerinin kataloglarına ücretsiz sahip olur. Altın ve Gümüş üyeliği diğer üyeliklerden ayıran en belirgin ayrıcalık, İstanbul’un kültür ve sanat hayatını takip edebilecekleri sanat takvimi kapsamında yapılacak müze dışı etkinliklere katılmalarıdır. Program dahilinde galeriler, sanatçı atölyeleri ve Türkiye’nin koleksiyonerleri ziyaret edilir. Küratör eşliğinde rehberli turlar, sergi açılışları, film ön gösterimleri, ulusal ve uluslararası sanat kurum ve etkinliklerine düzenlenen diğer etkinliklerdir.

Sağ üst köşedeki “ÜYELİK” butonuna tıklayın.

Sağ üst köşedeki “ÜYELİK” butonuna tıklayın.

Üyelik bilgilerinizi güncellemek için uye@istanbulmodern.org adresine mail atabilir, 212 334 73 22 nolu telefondan Üyelik Satış Uzmanı’na ulaşarak güncel bilgilerinizi telefonda da iletebilirsiniz.

Üyeliğinizin müzenin açık olduğu gün ve saatlerde üye olduğunuz an itibariyle başlar ve ödemenizin yapılmasından itibaren 1 takvim yılı boyunca geçerlidir.

Üyelik kartınızı kaybetmeniz durumunda bize telefonla ulaşarak kartınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir. Adınıza yeni üretilecek olan kartınızı müze gişesinden teslim alabilirsiniz.

İstanbul Modern üyeliğiyle ilgili tüm sorularınız için bize 0212 334 73 22 numaralı telefondan ya da uye@istanbulmodern.org adresinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Modern'e üye olun

İstanbul Modern'e üye olun